Jana Kluková

Vyštudovala anglický a francúzsky jazyk a s nimi spojenú kultúru a históriu. Filmu a televízii sa venuje od roku 2012. Pracovala pre producentské spoločnosti Trigon, Fog’n’Desire Films a Sokol Kollár, ktorá sa transformovala do súčasnej spoločnosti KFS production.

Bola slovenskou výkonnou producentkou filmov Červený pavúk, Červený kapitán a Domácí péče a koproducentkou filmu Chvilky. Od roku 2017 je producentkou a konateľkou spoločnosti KFS production. Ako producentka je podpísaná pod historicky prvú pôvodnú koprodukciu verejnoprávnej Českej televízie a súkromnej slovenskej TV JOJ – 8 dielny seriál ULTIMÁTUM, ktorý mal premiéru v SR aj ČR na jar 2022. Je producentkou slovenského filmu VILLA LUCIA od režiséra Michala Kollára, ktorého premiéra je naplánovaná na jar 2023.

V roku 2014 bola spoluzakladateľkou prvej slovenskej platformy VOD pre česko-slovenské filmy KINOCOLA. Podľa jej vzoru neskôr vznikol streamovací systém pre členov SFTA. V roku 2019 spustila vlastnú kaviarenskú talkshow “Ako to bolo naozaj” o skutočnom pozadí populárnych historických tém. Je absolventkou vzdelávacieho programu BRAINERY o poznatkoch neurovedy a zručnostiach budúcnosti. Popri filmovej produkcii sa angažuje v oblastiach spoločenskej zodpovednosti a duševného zdravia. Od septembra 2022 je jednou z prvých certifikovaných filmových enviro-konzultantov na Slovensku (spolupráca @Arténa, Slovak Film Commission a Audiovizuálny fond).

© 2024 KFS PRODUCTION